LT EN
Slaptažodžio priminimas Registracija

Dienoraščiai

2013-03-10 23:33 - Būtų nuoma Vilniuje 2013 (MatasM)


Kadangi galvojau apie buto keitimą, tad aktyviai peržiūriu butų nuomos skelbimus Vilniuje jau nuo metų pradžios ir pasidariau keletą išvadų.

Pirmiausia, nuomos kainos pakilo per porą metų bent 20%. Ką seniau nuomojausi už 1.100 LTL, šiai dienai galima nesunkiai rasti nuomininkų, kurie sutiks mokėti 1.300-1.400 LTL.

Kainos augimą gali paskatinti tik keletas veiksnių – išaugusi paklausa nuomai (deja ji liko stabili), kartelinis susitarimas tarp nuomotojų (vargiai :) ), pasiūlos sumažėjimas (va čia tas „šuo ir pakastas“).
Taigi, butų pasiūla sumažėjo ženkliai per pastaruosius keletą metų. Priežastis - bumo laikais, daugelis pirko butus kaip investiciją (supraskit "NT spekuliantai") ir kad būtų dengiami komunalinių kaštai bei dalinai įmoka bankams, butus nuomodavo. Kadangi per pastaruosius metus butų kainos krito, daugelis NT spekuliantų pasitraukė, pardavė anksčiau nuomotus butus galutiniems vartotojams, tad didelė dalis butų nebegrįžo į nuomos rinką. Automatiškai sumažėjusi pasiūla leido netrukdomai kilti nuomos kainoms, nes studentams, laikinai dirbantiems užsieniečiams arba žmonėms kaip aš, kurie nelinkę užsikrauti paskolos ant galvos, vis dar reikia kažkur gyventi :)

Perspektyvos:
- plėtotojai pagaliau sugeba laiku pasiūlyti rinkai pakankamai butų pasirinkimui, tad kalbėti apie ženklesnį kainų augimą būtų per daug drąsu. Tad artimiausioje ateityje laukti NT spekuliantų sugrįžimo, kurie tikisi uždirbti iš turto vertės padidėjimo, nereikėtų;
- NT analitikai taip pat sutinka, kad kainos jei ir augs, tai nebent Vilniuje ir tik pavieniuose sėkmingesniuose projektuose, vėl gi nepatrauklų NT spekuliantams;
- Nuomos kainos kol kas kopia į viršų ir tikėtina kops pamažu ir toliau, nes padėtis iš pasiūlos pusės negerėja.

Bet čia atsiranda dar viena mintis – gal artėjam ties ta riba, kai būsto atsiperkamumo lygis per metus (YIELD) taps patrauklus tiems NT investuotojams, kurie užsiima būsto nuomos verslu, o ne spekuliacijomis?

Išvadas pasidariau ne vien pagal pastovų skambinėjimą nuomotojams, bet ir kai tenka pačiam susidurti su atvejais, kai butas paimamas iš po nosies, kai tu jau stovi ant durų slenksčio, kad apžiūrėtum butą nuomai ir tau pasako „atsiprašau, ką tik išnuomojau butą ir gavau jau rankpinigius“. Ir panašias istorijas tenka išgirsti iš daugelio aplinkinių, kurie taip pat ieško būsto nuomai vienuose ar kituose rajonuose Vilniuje.

Būtų galima temą plėtoti ir plačiau, bet ką čia, einu geriau patikrinsiu skelbimų portalus – gal kas ką naujo išmetė į pasiūlą nuomai :)


Apklausa

Kaip keisis būsto kainos didžiuosiuose miestuose 2016?
Kils daugiau nei 5% (0%)
Kils iki 5% (33.33%)
Nesikeis (0%)
Kris iki 5% (33.33%)
Kris daugiau nei 5% (0%)
Neturiu nuomonės (33.33%)

Viso balsavo: 3
Visos apklausos

Dienoraščiai

12-27 11:50 SauleJakim
Juratecity.lt - Nekiln...
05-26 01:56 MatasM
NTzemelapis.lt...
02-06 21:51 MatasM
LNTPA konferencija - a...
01-14 08:43 MatasM
2014 pradžia...
12-11 12:33 MatasM
Naujas verslo centrų b...

(c) UAB "NT spekuliantai"                             Tinklalapio taisyklės Kontaktai

Sprendimas: adme
CMS: easywebmanager