LT EN
Slaptažodžio priminimas Registracija

Mūsų vartotojai

Dienoraščiai

2009-12-02 23:58 - straipsniai 12 02 (pozityvaus monitoringo Beta versija) (MatasM)


TEIGIAMOS NAUJIENOS
Lietuvoje nedarbo lygio augimas sulėtėjo
„..trečiąjį 2009 m. ketvirtį gyventojų užimtumo tyrimo duomenimis, bedarbių buvo 228,1 tūkst., arba tik 5 tūkst. daugiau nei antrąjį 2009 m. ketvirtį..“ – kai kas savaitę skaitėm, kad naujų bedarbių randasi po 5-7 tūkst., dabar rašoma, kad padidėjo tik 5000 - tokia statistika kelia labai daug klausimų..
„Trečiąjį 2009 m. ketvirtį nedarbo lygis buvo 13,8 procento, arba 0,2 procentinio punkto didesnis nei antrąjį 2009 m. ketvirtį.“

Siūlo supaprastinti restruktūrizaciją finansinių sunkumų turinčioms įmonėms
„Siūloma nustatyti, kad įmonės restruktūrizavimo procesas galėtų būti pradėtas ir tuomet, kai egzistuoja reali tikimybė, kad įmonė susidurs su sunkumais per artimiausius 3 mėnesius.“ – manau pasakymo vien neužteks, teks įrodinėti per teismus, kad yra tikimybė. O tai tikrai turėtų užtrukti.. Tad siūlymas, mano akimis - „kreivas“.

Baltarusija žada kreipti daugiau trąšų per Klaipėdą
Diskutuojantys bankų analitikai ir kiti ekspertai neakcentavo visiškai mūsų jūrų uosto, kai buvo kalbama apie galimybes, kas galėtų išvesti Lietuvą iš krizės.
Blaiviai mąstant, jei valdžia kreiptų didesnį dėmesį į Klaipėdos jūrų uosto konkurencingumo užtikrinimą lyginant su kaimynais, per uostą einančių prekių srautas turėtų padidėti. Ką tai reiškia? Daugiau pajamų gauna uostas, daugiau pajamų gauna Lietuva ir Klaipėdos savivaldybė. Didėja uosto apkrovimas, reikia daugiau darbo jėgos – tad daugėja naujų darbo vietų. Savivaldybės biudžetas užlopomas ir ji gali daugiau išlaidauti ir pirkti prekių ir paslaugų. Nuo to gerėja vietinių kompanijų būklė ir t.t.
Atkreipkite dėmesį, kad pasaulyje didžiausi miestai yra pagrinde uostai. Ir tai nebūtinai yra sostinės. Tad pasidarom išvadas ir mes. Kas iš valdžios susiprotės, kad greičiausias būdas pritraukti investicijų yra uosto patrauklumo gerinimas, tas gaus labai daug pliusų tiek iš verslo pusės, tiek iš Lietuvos gyventojų. Pramonės skatinimas yra gerai, tačiau šioje vietoje visas procesas užtrunka labai ilgai – investicijų pritraukimas, leidimų gavimas, statybos, darbo vietų kūrimas ir reali veikla. O mums reikia čia ir dabar!

Lietuvos verslininkai žvalgosi po Indiją
Džiugu, kad Lietuva, t.y. valstybės institucijos ir pati valdžia, pagaliau suprato, kad Rytų valstybėms mes esame labiau įdomūs nei Vakarų valstybėms. Rytams esame pigus įėjimo taškas į Europos rinką. Priklausome ES, turime jūrų uostą, turime išplėtotą susisiekimo infrastruktūrą geležinkeliu, keliu ir oru, kas aktualu eksportuotojams. Bereikia sumažinti mokesčius verslui, sumažinti biurokratijos kuriant naujas kompanijas ir statant gamyklas ir pinigai turėtų pradėti tekėti ant akių. Gaila, kad straipsnių negauna visi seimo nariai :)

Latvija patvirtinto biudžetą ir didesnius mokesčius

Latvijoje pakelti mokesčiai gali duoti mums naudos. Dėl kainų skirtumo gyventojai netoli sienos gali važinėti į Lietuvą apsipirkti :) Kol kas tai tik teoriniai svarstymai, nes kainų skirtumas turi būti ženklus, kad apsimokėtų tai daryti. Anyway, kiekvienas papildomas mokestis ar esamų mokesčių didinimas, kurie liečia verslą, mažina šalies patrauklumą kovojant dėl tiesioginių užsienio investicijų. Tad teigiama naujiena mums.

Lapkritį JAV bendrovės atleido 169.000 darbuotojus
„..mažiausiai nuo 2008 m. liepos mėnesio..“

NEUTRALIOS NAUJIENOS
Lietuvos bankas į valstybės biudžetą nuo šiol atiduos 70% gauto pelno
Lietuva bando lopyti biudžeto deficitą didindama gautinas pajamas iš Lietuvos centrinio banko.

Latvija rengiasi obligacijų platinimui

Kai kurie NT rinkos dalyviai Latvijoje pastebi kylančias būstų kainas
Nors šie rinkos ekspertai gan nesenai pasirodė žiniasklaidoje ir sakyčiau su aštriais pasisakymais, tačiau jų nurašyti nereikėtų. Visgi Latvijos ir Estijos rinkas sekame pagrinde žiniasklaidos ir apžvalgų pagalba, tad visko gali būti.

Real estate portal: less real estate on sale
Estijos portalas city24.ee skelbia, kad nuo metų pradžios ženkliai sumažėjo pardavimo skelbimų. Kiek anksčiau buvo skelbta, kad gyvenamajam sektoriuje daugelis pardavėjų atsitraukė, nes dabartinės rinkos kainos jiems nebepriimtinos.

Tailandas nedidina palūkanų normos

Prognozuoja naują aukso kainos rekordą - 1.600 USD/Tr.unc.
„.. aukso brangimo priežastis – beveik nulį siekiančios bazinės palūkanų normos Jungtinėse Valstijose. Tai verčia investuotojus rinktis auksą ir kitas žaliavas kaip alternatyvą JAV doleriui.“

NEIGIAMOS NAUJIENOS
Norvegijos bankas perspėja dėl likvidumo rizikų

Valstybes praaugę bankai sėja naujų krizių sėklas
Įdomus straipsnis.


Apklausa

Kaip keisis būsto kainos didžiuosiuose miestuose 2016?
Kils daugiau nei 5% (0%)
Kils iki 5% (33.33%)
Nesikeis (0%)
Kris iki 5% (33.33%)
Kris daugiau nei 5% (0%)
Neturiu nuomonės (33.33%)

Viso balsavo: 3
Visos apklausos

Dienoraščiai

12-27 11:50 SauleJakim
Juratecity.lt - Nekiln...
05-26 01:56 MatasM
NTzemelapis.lt...
02-06 21:51 MatasM
LNTPA konferencija - a...
01-14 08:43 MatasM
2014 pradžia...
12-11 12:33 MatasM
Naujas verslo centrų b...

(c) UAB "NT spekuliantai"                             Tinklalapio taisyklės Kontaktai

Sprendimas: adme
CMS: easywebmanager