LT EN
Slaptažodžio priminimas Registracija

Mūsų vartotojai

Straipsniai

2013-10-23 - Europos Sąjungos nuolatiniam kadastro komitetui pirmininkaujančios Lietuvos atstovai pasirašė istorinį susitarimą (MatasM)


Antradienį Vilniuje vykstančioje Europos Sąjungos nuolatinio kadastro komiteto konferencijoje penkios Europos matininkus, kartografus ir nekilnojamojo turto registrų tvarkytojus jungiančios organizacijos pasirašė susitarimą veikti išvien atveriant nekilnojamojo turto duomenis visiems Bendrijos piliečiams.

Šis susitarimas taip pat įtvirtina siekį įgyvendinti nekilnojamojo turto sandorių be sienų koncepciją ir siekti kitų svarbių strateginių tikslų.

Penkių įtakingiausių savo srities organizacijų – ES nuolatinio kadastro komiteto (PCC), asociacijos EuroGeographics, Europos žemės registrų asociacijos (ELRA), Europos matininkų tarybos (CLGE) ir Europos ekonominių interesų grupės EULIS – pasirašytame susitarime apibrėžta vieninga vizija apima bendrų Europos nekilnojamojo turto informacinių paslaugų sukūrimą. Siekiama, kad integruoti duomenys apie nekilnojamąjį turtą taptų prieinami visiems Europos gyventojams ir verslui, nepriklausomai nuo jų buvimo vietos. Tokios duomenų integracijos pradininke tapo susitarimą pasirašiusi EULIS, pirmoji sukūrusi Europos žemės informacinę sistemą, suteikusią galimybę vartotojams gauti patikimus duomenis apie 18 Europos valstybių žemės sklypus. EULIS paslaugos kūrime dalyvavo ir Registrų centras.

Vilniuje pasirašyto susitarimo dalyviai taip pat susitarė spartinti nekilnojamojo turto sandorio be sienų principo įgyvendinimą. Vieninga Bendrijos nekilnojamojo turto rinka, kurioje vienos šalies gyventojas gali paprastai ir saugiau įsigyti nekilnojamąjį turtą kitoje šalyje neišvykdamas į užsienį, yra vienas strateginių Europos Komisijos tikslų.

Istorinis susitarimas dėl bendradarbiavimo įgyvendinant vieningą viziją pasiektas Lietuvos pirmininkavimo ES nuolatiniam kadastro komitetui kadencijos metu, kuri sutampa su valstybės pirmininkavimu Bendrijai. ES nuolatinio kadastro komiteto konferencijoje susitarimą šios organizacijos vardu pasirašė jos prezidento pareigas einantis Valstybės įmonės Registrų centro (toliau – Registrų centras) direktorius Kęstutis Sabaliauskas.

ES nuolatinio kadastro komiteto konferencijos dalyvius ir pasirašyto susitarimo šalis pasveikino Lietuvos Respublikos teisingumo ministras Juozas Bernatonis. Kreipdamasis į konferencijos dalyvius jis pabrėžė, kad sparčiai vystantis informacinių technologijų verslui ir bręstant žinių visuomenei itin sparčiai auga patikimų, lengvai prieinamų kadastrų ir registrų duomenų paklausa, kurią būtina kokybiškai patenkinti. Teisingumo ministras pasidžiaugė Lietuvos pažanga šioje srityje: Pasaulio bankas Teisingumo ministerijai pavaldaus Registrų centro sukurtą nekilnojamojo turto ir teisių į jį registravimo sistemą pripažino viena pažangiausių regione ir pasaulyje. Tačiau, pasak J. Bernatonio, dar laukia nemaži darbai, kad šalies registrai, kadastrai ir informacinės sistemos taptų integralios, atviros bei orientuotos į žmogų ar kitą verslo subjektą.

Dėl bendros vizijos susitarusios šalys pabrėžė būtinybę skatinti elektroninių paslaugų plėtrą ir skaitmeninių žemėlapių taikymą, palengvinantį sprendimų priėmimą bei darbą su sudėtingais nekilnojamojo turto duomenimis. Kaip vienas pažangiausių interaktyvaus žemėlapio panaudojimo pavyzdžių konferencijoje buvo pristatyta Registrų centro sukurta savivaldybėms skirta regionų geoinformacinės aplinkos paslauga REGIA (www.regia.lt).Peržiūrų skaičius: 2860
- 0

Apklausa

Kaip keisis būsto kainos didžiuosiuose miestuose 2016?
Kils daugiau nei 5% (0%)
Kils iki 5% (33.33%)
Nesikeis (0%)
Kris iki 5% (33.33%)
Kris daugiau nei 5% (0%)
Neturiu nuomonės (33.33%)

Viso balsavo: 3
Visos apklausos

Dienoraščiai

12-27 11:50 SauleJakim
Juratecity.lt - Nekiln...
05-26 01:56 MatasM
NTzemelapis.lt...
02-06 21:51 MatasM
LNTPA konferencija - a...
01-14 08:43 MatasM
2014 pradžia...
12-11 12:33 MatasM
Naujas verslo centrų b...

(c) UAB "NT spekuliantai"                             Tinklalapio taisyklės Kontaktai

Sprendimas: adme
CMS: easywebmanager