LT EN
Slaptažodžio priminimas Registracija

Mūsų vartotojai

Straipsniai

2010-03-25 - Ilgai neparduodamą būstą gali išgelbėti mainai (MatasM)


Vis daugiau būsto savininkų negalėdami parduoti savo nekilnojamojo turto ryžtasi jį mainyti. Specialistų teigimu mainai gali padėti gana pigiai ir greitai pakoreguoti netinkamas gyvenimo sąlygas: pasididinti ar susimažinti gyvenamąjį plotą, pakeisti rajoną ar net miestą.

„Ne parduoti ir pirkti naują, o mainytis būstą savininkus skatina daugybė aplinkybių. Mainai nėra populiari nekilnojamojo turto sandorių rūšis, tačiau pastaruoju metu atsiranda vis daugiau atvejų, kai ilgai būsto negalintys parduoti žmonės ryžtasi jį mainyti. Mainus pradeda siūlyti ir pirkėjai, kurie rinkoje radę tinkamą variantą nenori būsto pirkti, bet siūlo mainytis“, - sako nekilnojamojo turto bendrovės „Apus turtas“ direktorius Rimas Kirdulis.

Nekilnojamojo turto specialistų teigimu, dažniausiai mainydami būstą žmonės nori pasididinti arba susimažinti turimą gyvenamąjį plotą. Dauguma mainų vyksta primokant priemokas už papildomą plotą ar tam tikrus būsto būklės ar įrangos kokybės skirtumus.

Dažniausi mainai tame pačiame mieste

Pasak „Apus turtas“ vadovo apsikeisti būstu skirtinguose miestuose yra gana sudėtinga, nes tokiais atvejais turi sutapti labai daug aplinkybių. Daugelis žmonių norėtų keltis į sostinę ar kitą didesnį miestą, tačiau mažiau tokių, kurie rinktųsi mažesnius miestus ar gyvenvietes. Tokiais atvejais geriau negaišti laiko ir tiesiog parduoti turimą būstą bei ieškoti naujo norimoje vietoje. Tačiau gali būti, kad sostinės gyventoją sudomintų būstas pajūryje ir tuomet jį galima išsikeisti abiem šalims palankiomis sąlygomis.

R. Kirdulio teigimu, dažniausi atvejai, kai būstas keičiamas tame pačiame mieste. Pavyzdžiui, namas Vilniaus rajone keičiamas į butą arčiau miesto centro. Taip pat yra buvę pasiūlymų, kai pavyzdžiui dviejų kambarių įrengtą butą tame pačiame mikrorajone siūlo mainyti į trijų kambarių neįrengtą butą. Kartais turto savininkai siūlo mainyti keletą skirtingo nekilnojamojo turto rūšių ir sudaro net savotiškus rinkinius. Pavyzdžiui, siūloma mainyti sklypą ir butą į namą.

„Kiekvienas atvejis vis kitoks. Tačiau susidėjus daugybei aplinkybių kartais randami labai įdomūs ir naudingi sprendimai ar netikėti mainų variantai“, - sako „Apus turtas“ vadovas.

Turto savininkai siūlo mainytis tiek ekonominės, tiek vidutinės klasės būstais. Taip pat keičiami namai į butus ir atvirkščiai. Paprastai mainomas panašios būklės būstas ir primokamos priemokos. Pasak „Apus turtas“ atstovo, per ilgametę darbo patirtį neteko susidurti su atvejais, kai būtų mainomas prabangus būstas.

Galima mainyti ir bankui priklausantį būstą

Nekilnojamojo turto specialistų teigimu, teisiškai galima mainyti ir tokį būstą, už kurį dar mokama paskola, tik tokiu atveju atsiranda papildomų sunkumų sutvarkant dokumentus. Dažnai būna lengviau įforminti naują, nei performinti jau esamą paskolą.

Pasak R.Kirdulio tam tikrai atvejais turimą būstą gali būti naudingiau mainyti nei parduoti ir ieškoti naujo. Visų pirma, patys mainai kainuoja pigiau nei pardavimas, nes mainant notaras tvirtina vieną sandorį, o objektą parduodant ir perkant naują yra sudaromi du atskiri sandoriai. Taip pat mainai užtikrina tam tikrą saugumą – jeigu vienas savininkas persigalvoja ir turto nebemaino, kita šalis vis dar būna išsaugojusi savo turtą, o pardavimo ir pirkimo atvejais, pasitaiko, kad patikusio būsto nepavyksta nusipirkti, o savasis nekilnojamasis turtas jau būna parduotas.

„Apus turtas“ specialistų teigimu teisiškai ir reikalingomis procedūromis mainų sandoriai nėra sudėtingi. Didžiausius iššūkius tenka įveikti ieškant sprendimo, kuris tenkintų abiejų šalių poreikius dėl būsto vietos, kokybės ar priemokos.Peržiūrų skaičius: 3628
- 5

Komentarai

2010-03-25 09:53
MatasM
Pagal viską informaciją sprendžiu, kad tokie apsikeitimai vyksta pagrinde tik su senos statybos būstu, kurių įsigijimas anksčiau nebuvo finansuotas bankų. Realiai dar vienas pavyzdys, kai iš pasiūlos gali dingti iš kart du butai nesudalyvavus iš vis banko pinigams.
2010-04-01 19:30
Gedvidas
Idomi atsvara pirkimui - pardavimui. Taciau keletas klausimu vis delto kyla:
    Visu pirma, fraze  "tačiau pastaruoju metu atsiranda vis daugiau atvejų"....  Idomu butu suzinoti, zinoma nedetalizuojant, kiek Jusu kompanija tokiu atveju realizavo per pirmaji ketvirti? Idomus tas daznumas.
    Antra, dazniausiai informacija apie norincius parduoti ar siuo atveju mainyti turta yra sutelkta treciuju rinkos dalyviu t.y. tarpininku rankose. Klausimas ar yra suinteresuoti tarpininkai nekilnojamojo turto mainais, nes dazniausiai jiems atlygi moka viena salis, ta kuri parduoda nekilnojama turta? Siuo atveju neaisku kas jiems moka atlygi... 

Apklausa

Kaip keisis būsto kainos didžiuosiuose miestuose 2016?
Kils daugiau nei 5% (0%)
Kils iki 5% (33.33%)
Nesikeis (0%)
Kris iki 5% (33.33%)
Kris daugiau nei 5% (0%)
Neturiu nuomonės (33.33%)

Viso balsavo: 3
Visos apklausos

Dienoraščiai

05-26 01:56 MatasM
NTzemelapis.lt...
02-06 21:51 MatasM
LNTPA konferencija - a...
01-14 08:43 MatasM
2014 pradžia...
12-11 12:33 MatasM
Naujas verslo centrų b...
03-25 08:30 MatasM
JAV nekilnojamojo turt...

(c) UAB "NT spekuliantai"                             Tinklalapio taisyklės Kontaktai

Sprendimas: adme
CMS: easywebmanager