LT EN
Slaptažodžio priminimas Registracija

Mūsų vartotojai

Straipsniai

2010-02-25 - Kokį naujos statybos butą rinktųsi pirkėjas? (MatasM)


Siekiant išsiaiškinti kokio tipo naujos statybos būstą šiuo metu renkasi pirkėjai nekilnojamojo turto kompanija “Uus Maa Lithuania” atliko apklausą, kurioje buvo nagrinėjami butų dydžių, įrengtumo bei išplanavimo klausimai. Čia pateikiami apklausos rezultatai.

Kalbant jau apie patį namą, dauguma respondentų paminėjo, jo norėtų gyventi nedaug butų turinčiuose namuose. Vidutiniškai optimalus butų skaičius name, respondentų nuomone, yra 31 butas. Tik 24% respondentų pasisakė, kad jų nuomone optimalus butų skaičius name yra didesnis nei 40 butų. Taip pat dauguma apklaustųjų norėtų gyventi name, kuriame vienoje laiptų aikštelėje būtų apie 3-4 butus. Name, kuriame butų aikštelėje būtų 4 ir daugiau butų norėtų gyventi 32% apklaustųjų.

Daugumos respondentų nuomonė dėl to ar norėtų, kad jų gyvenamajame name pirmuose aukštuose būtų įsikūrusios komercinės patalpos, išsiskyrė. Net 48% pasisakė, kad tai jiems nesvarbu, 9% to norėtų, tačiau net likę 43% visgi nepageidautų gyventi tokio tipo name.

Kalbant apie parkavimosi vieta, dauguma apklaustųjų vienareikšmiškai pasisakė, kad jos pageidautų. Populiariausios parkavimosi vietos būtų požeminė parkavimosi vieta (ši parkavimosi vietos forma tiktų 64,6% iš visų apklaustųjų) bei garažas (ši parkavimosi vietos forma tiktų 59,6% iš visų apklaustųjų). Atžeminė parkavimosi vieta tenkintų tik 33% visų apklaustųjų. Detalesni skaičiai pateikiami 1-oje diagramoje.Respondentai taip pat buvo prašomi išreikšti savo nuomone apie jų nuomone optimalius butų dydžius. Apklaustųjų atsakymai matomi 2-oje, 3-ioje bei 4-oje diagramose. Verta paminėti, kad dauguma respondentų renkasi didesnius butus.Vidutiniškai, pasak apklaustųjų, miegamojo dydis turėtų būti apie 18 kv. m. Amžiaus kategorijoje iki 25 metų, šis rodiklis yra didesnis – apie 22 kv.m., kitose amžiaus kategorijose vidutiniškai pageidaujamas miegamojo kambario plotas yra apie 17 kv.m. 77% apklaustųjų norėtų, jog jų miegamasis kambarys būtų lygus arba didesnis negu 15 kv.m. Įdomu tai, kad visose pajamų grupėse buvo išlaikytas labai panašus vidurkis, svyravimas žiūrint pagal pajamas buvo minimalus.

Taip pat apklausoje buvo klausiamas vonios kambario dydis. Vidutiniškai apklaustieji pageidavo, jog jų vonios kambarys būtų 9 kv.m., vėlgi didžiausio ploto pageidavo jauniausi respondentai – beveik 11 kv.m., respondentai kitose amžiaus kategorijose buvo kuklesni. Vyriausieji respondentai (amžiaus grupė nuo 45 metų) buvo kukliausi ir pageidavo apie 7 kv.m. vonios kambario.

Pasak “Uus Maa Lithuania” brokerės Audronės Kuprionytės”, vieningos nuomonės nebuvo pasiekta dėl perkamo buto įrengtumo. Butą su daline apdaila pirktų 34% respondentų, su pilna apdaila – 31%, o su butą, kurį pagal jų pageidavimus įrengtų projekto vystytojai – 35% visų apklaustųjų.

Tačiau perkant butą su daline apdaila, dauguma apklaustųjų jame nenorėtų jau pastatytų pertvarų (5 diagrama):Respondentai taip pat buvo apklausiami dėl išplanavimo spendimų, tokių kaip jungta ar atskira virtuvė su svetaine bei jungtas ar atskiras vonios kambarys su tualeto patalpa. Dėl virtuvės išdėstymo apklaustieji vieningos nuomonės nepriėjo bei pasiskirstė beveik vienodai į tradicinio išplanavimo (virtuvė atskirai nuo svetainės) bei novatorių (virtuvė sujungta su svetaine) šalininkus. Už tradicinį išplanavimą pasisakė 43% respondentų, už novatorišką išplanavimą – 42%, tam neskiria didelės reikšmės - 15%. Visose amžiaus kategorijose pasiskirstymas išlieka labai panašus.

Tuo tarpu dėl vonios kambario bei tualeto patalpos jungimo respondentų nuomonė buvo kiek kitokia. Dauguma apklaustųjų (48%) pasisakė už atskirą vonios kambarį ir tualeto patalpą, 30% - už vonios kambarį sujungtą su tualeto patalpa, 22 % apklaustųjų paminėjo, jog tai jiems neturi didelės reikšmės.

Pakankamai vienodai pasiskirstė ir apklaustųjų nuomonė dėl lodžijos ar balkono pasirinkimo. Visgi gan simboliškai laimėjo lodžija – 48%, balkono pageidautų 43% respondentų, nenorėtų nei lodžijos nei balkono vos 1% apklaustųjų, o 8% apklaustųjų nėra skirtumo ar tai būtų balkonas ar lodžija.

Norint išsiaiškinti ar respondentus į projekto vystytojo butus priviliotų butai jau su daliniais baldais, buvo klausiama, kokių baldų pastarieji pageidautų ir ar tai jiems yra aktualu (6 diagrama):Respondentai labiausiai norėtų savo bute matyti įrengtą vonios kambarį (49%), kiek mažiau virtuvę (39%) bei slankiojančių sistemų spintas (36%), kaip matome iš 6-os diagramos visų minėtų baldų pageidautų 19% apklaustųjų. Taip pat didelis procentas apklaustųjų visgi pageidautų pirkti butą be baldų.

Renkantis butą su vonios kambario santechnika 70% apklaustųjų pageidautų, kad jame būtų vonia ir tik 30%, kad būtų dušo kabina.

www.uusmaa.euPeržiūrų skaičius: 4320
- 4

Komentarai

2010-02-25 19:26
KiauleVoras
Labai gražūs Ukrainos vėliavos spalvų grafikai.
2010-02-26 09:52
makleris
Jeigu ka, tai grafikai ura Uus Maa spalvu :)
2010-02-26 10:29
KiauleVoras
Liuks! Gudriai čia sugalvojot kompanijos spalvoms pritaikyt Ukrainos vėliavą!
2010-02-27 13:47
Jusstass
Prie šito straipsnio Delfyje perskaičiau gerą komentarą:
"Jei manes paklaustu kokio noriu buto - sakyciau kad buto nenoriu o noriu atskiros pilies su baseinais golfo aikstelem teniso kortais ir pan. Klausimas turetu buti kiek sutinkate moketi uz ivairius privalumus o siaip klaust nenurodant kainu yra kvaila."
2010-03-01 11:08
audrone
Todėl Justai jei pastebėjai buvo klausiama apie Tavo nuomone optimalius variantus:) o apie svajotojus apie didziausias pilis ir visus jos priedus, tai zinoma tokia dalis yra, dazniausiai ji sutinka moketi 1000 lt uz naujos statybos kvadratini metra, tad klausti ju privalumu kaina bus lygiai taip pat beviltiska.
Beja, jei visi butu rinkesi didziausius plotus, privalumus ir t.t. (t.y. pilis), tai manau butu pasirinkta visi maximaliausi plotai, o tuo tarpu diagramose labai graziai matosi, koks plotas zmonems yra patrauklus ir manau galim lengvai pripazinti, kad tai nera kazkas nerealaus, mano nuomone, netgi labai normalus apklaustuju poziuris i normalu buta.

Apklausa

Kaip keisis būsto kainos didžiuosiuose miestuose 2016?
Kils daugiau nei 5% (0%)
Kils iki 5% (33.33%)
Nesikeis (0%)
Kris iki 5% (33.33%)
Kris daugiau nei 5% (0%)
Neturiu nuomonės (33.33%)

Viso balsavo: 3
Visos apklausos

Dienoraščiai

05-26 01:56 MatasM
NTzemelapis.lt...
02-06 21:51 MatasM
LNTPA konferencija - a...
01-14 08:43 MatasM
2014 pradžia...
12-11 12:33 MatasM
Naujas verslo centrų b...
03-25 08:30 MatasM
JAV nekilnojamojo turt...

(c) UAB "NT spekuliantai"                             Tinklalapio taisyklės Kontaktai

Sprendimas: adme
CMS: easywebmanager