LT EN
Slaptažodžio priminimas Registracija

Mūsų vartotojai

Straipsniai

2010-04-21 - Komercinio nekilnojamojo turto rinkos pokyčiai (MatasM)


Biurų rinka
2010 m. I ketv. biurų nuomos kainos, lyginant su 2009 m. IV ketv., nepasikeitė. Rinkoje buvo sumažintos viršutinės kainų ribos, tačiau bendras kainų vidurkis išliko stabilus. Vakansijos lygis, lyginant su ankstesniu ketvirčiu, sumažėjo nežymiai. Sudarytuose nuomos sandoriuose A klasės biurų nuomos kainos Vilniuje buvo 30-42 LTL/kv.m. plius PVM, Klaipėdoje 20-35 LTL/kv.m plius PVM. B1 klasės biurų nuomos kainos Vilniuje buvo 20-32, Kaune 18-29, Klaipėdoje 17-30 LTL/kv.m plius PVM. Svarbu paminėti, kad Vilniaus A klasės verslo centruose prašomos nuomos kainos pradėjo augti. Realų nuomos kainų padidėjimą galėsime užfiksuoti 2010 m. II ketv. Tikime kad iki 2010 metų pabaigos A klasės biurų vakansija mažės ženkliai, kas įtakos žemesnių biurų klasių nuomos kainodarą. Prie kainų korekcijų prisidės ir vieno iš bankų sprendimas kelti savo padalinius į vieną iš Vilniaus verslo centrų, stambios telekomunikacijų bendrovės planuojamas įsikėlimas į mažiausiai tris naujos statybos Vilniaus biurų centrus. Sumažėjus A klasės vakansijai didelę perspektyvą matome vieninteliam šiuo metu statomam A+ klasės verslo centrui Gedimino 35, Vilniuje.

Prekybinių patalpų rinka

Prekybos centrų ir pavienių komercinės paskirties patalpų nuomos kainos, lyginant su 2009 m. IV ketv., nepasikeitė. Prekybos patalpų rinkoje vyrauja “persiderėjimo” tendencijos, suteikiamų nuolaidų trukmė yra apie 6-12 mėnesius. Prekybininkų (ne maisto prekių) apyvartos beveik visą I ketvirtį nekilo. Tačiau keičiantis sezonas ir šylantys orai lemia dinamiškesnius pokyčius rinkoje. Tarp įdomesnių naujienų – sėkmingas “Parko” išparduotuvių koncepcijos įgyvendinimas Vilniuje, “Rimi” sprendimas pakeisti maisto parduotuvę pirmąja ne maisto parduotuve Vilniuje ir prekybos tinklo “Prisma” sprendimas vykdyti savo ankstesnius plėtros planus atidarant pirmą parduotuvę Kaune. ,,Deichmann” tinklo antros parduotuvės atidarymas Vilniuje bei vieno iš pripažintų tarptautinių prekinių ženklų sprendimas atidaryti parduotuvę Vilniaus Gedimino prospekte rodo pirmuosius rinkos atsigavimo ženklus. Turima duomenų ir apie kitų užsienio prekinių ženklų planus kurtis pagrindinėje Vilniaus prekybinėje gatvėje. Išskirtinis finansuotojo sprendimas perimti prekybos centrą “Gedimino 9” galėtų atnešti dar daugiau pokyčių į šią miesto dalį.

Pramoninių patalpų rinka
2010 m. I ketv. pramonės rinkoje esminių pokyčių užfiksuota nebuvo, pramonės ir sandėliavimo patalpų rinkoje nuomos kainų ir vakansijos lygis išliko stabilus. Vilniaus naujos statybos sandėlių segmente nuomos kainos yra 10-14 LTL/kv.m plius PVM, Kaune - 8-14 LTL/kv.m plius PVM, Klaipėdoje 8-12 LTL/kv.m plius PVM.

Investicinių sandorių rinka
Investicijų į komercinį NT rinkoje pirmąjį šių metų ketvirtį juntamas didėjantis aktyvumas. Nors stambūs investiciniai objektai dar laukia savo eilės, smulkesni patikimą piniginį srautą generuojantys objektai ar patalpos, kurių pelningumo norma (yield) viršija 10%, yra greitai realizuojami. Rinkoje dominuoja smulkūs ir vidutiniai privatūs investuotojai. Nepaisant vis dar nepalankių finansavimo sąlygų, jų aktyvumas, lyginant su praėjusiu ketvirčiu, auga, tą rodo ir stambesnių sandorių atsiradimas, tarp kurių verta paminėti nesenai parduotą ~1 800 kv.m “Barbacan Palace” viešbutį Vilniaus senamiestyje. Stambūs užsienio investuotojai kol kas stebi rinką, tačiau stabilios biurų nuomos kainos ir greitais tempais mažėjanti vakansija neabejotinai dar 2010 m. sulauks pastarųjų dėmesio.Peržiūrų skaičius: 3828
- 5

Apklausa

Kaip keisis būsto kainos didžiuosiuose miestuose 2016?
Kils daugiau nei 5% (0%)
Kils iki 5% (33.33%)
Nesikeis (0%)
Kris iki 5% (33.33%)
Kris daugiau nei 5% (0%)
Neturiu nuomonės (33.33%)

Viso balsavo: 3
Visos apklausos

Dienoraščiai

05-26 01:56 MatasM
NTzemelapis.lt...
02-06 21:51 MatasM
LNTPA konferencija - a...
01-14 08:43 MatasM
2014 pradžia...
12-11 12:33 MatasM
Naujas verslo centrų b...
03-25 08:30 MatasM
JAV nekilnojamojo turt...

(c) UAB "NT spekuliantai"                             Tinklalapio taisyklės Kontaktai

Sprendimas: adme
CMS: easywebmanager