LT EN
Slaptažodžio priminimas Registracija

Mūsų vartotojai

Straipsniai

2013-10-30 - Lietuvos BVP augimas perpus lėtesnis (MatasM)


Kaip ir prognozavome, Lietuvos ekonomikos raida trečiąjį ketvirtį gerokai sulėtino tempą – per ketvirtį BVP palyginamosiomis kainomis pakilo vos 0,1 proc., o palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus bendrasis vidaus produktas paaugo 2 proc. Žemyn buvo pakoreguoti ir pirmojo pusmečio realaus BVP augimo tempai.

Nors sektoriniu pjūviu pridėtinės vertės duomenų dar nėra, iš paskutinių mėnesių tendencijų galima daryti išvadas, kad tiek žemės ūkio, tiek pramonės indėlis į šalies pridėtinės vertės kūrimą pastarąjį ketvirtį buvo gerokai kuklesnis. Silpniau atrodė ir transporto sektoriaus rezultatai. Kita vertus, optimizmo teikia nedrąsus vidaus vartojimo atsigavimas. Teigiamą postūmį ekonomikai antrąjį pusmetį davė sparčiau auganti mažmeninės prekybos veikla, geresnė statybų sektoriaus raida ir Lietuvos pirmininkavimo ES teigiamas poveikis viešbučių ir restoranų veiklai.

Žvelgiant į priekį, trapų euro zonos atsigavimą Lietuva pajus geriausiu atveju kitąmet, o šiemet dar teks veikti vangios ekonominės aplinkos sąlygomis – smarkiai sumažino apsisukimus ir pagrindiniai Lietuvos prekybos partneriai – Rusija, Estija, Baltarusija. Tad iš išorės papildomo impulso laukti kol kas neverta. Kitą vertus, vidaus rinkoje vis stipriau jaučiasi pamažu atsitiesiančio vartojimo įtaka.

Jekaterina Rojaka
Vyr. ekonomistė Baltijos šalims
Ekonominių tyrimų padalinio vadovėPeržiūrų skaičius: 3144
- 0

Apklausa

Kaip keisis būsto kainos didžiuosiuose miestuose 2016?
Kils daugiau nei 5% (0%)
Kils iki 5% (33.33%)
Nesikeis (0%)
Kris iki 5% (33.33%)
Kris daugiau nei 5% (0%)
Neturiu nuomonės (33.33%)

Viso balsavo: 3
Visos apklausos

Dienoraščiai

12-27 11:50 SauleJakim
Juratecity.lt - Nekiln...
05-26 01:56 MatasM
NTzemelapis.lt...
02-06 21:51 MatasM
LNTPA konferencija - a...
01-14 08:43 MatasM
2014 pradžia...
12-11 12:33 MatasM
Naujas verslo centrų b...

(c) UAB "NT spekuliantai"                             Tinklalapio taisyklės Kontaktai

Sprendimas: adme
CMS: easywebmanager