LT EN
Slaptažodžio priminimas Registracija

Straipsniai

2013-03-26 - Registrų centras atveria savo informacinius išteklius startuoliams (MatasM)


Šiandien startuojanti informacijos apie nekilnojamojo turto sandorius paslauga ntsandoriai.lt keis nusistovėjusias Registrų centro duomenų platinimo tradicijas.

Tikslią ir bešališką informaciją apie konkrečioje vietovėje įvykusius nekilnojamojo turto sandorius teiksianti interneto paslauga ntsandoriai.lt tapo pilotiniu Registrų centro projektu, kurio metu buvo sukurtos prieigos, suteikiančios galimybę individualiems elektroninių paslaugų kūrėjams bei didelėms kompanijoms pagal savo poreikius kurti įvairias Registrų centro duomenimis grindžiamas internetines paslaugas ir programėles (aplikacijas). Anksčiau dideliais, smulkesniems paslaugų kūrėjams vargiai įperkamais paketais platinti Registrų centro duomenys apie nekilnojamojo turto rinką nuo šiol tampa prieinami mažomis porcijomis, apimančiomis vos vieno įvykusio sandorio duomenis.

Pakeisti nusistovėjusią Registrų centro duomenų platinimo tvarką paskatino paslaugos ntsandoriai.lt iniciatorė Rasa Šimkūnaitė, siekusi išspręsti savarankiškai būstą perkančių ar parduodančių asmenų aprūpinimo objektyvia informacija apie padėtį rinkoje problemą. Įžvelgusi šioje srityje verslo galimybę ir įtikinusi darbdavį, informacinių technologijų įmonę „Alna Software“, tapti šio projekto partneriu bei finansuotoju, jauna specialistė Registrų centrui pasiūlė įdiegti naują, lankstesnį nekilnojamojo turto rinkos duomenų platinimo mechanizmą bei pateikė sprendimus jam įgyvendinti. Registrų centro duomenų platinimo mažais paketais priemonių ir pačios paslaugos ntsandoriai.lt kūrimo darbai truko apie 9 mėnesius, juos finansavo paslaugos kūrėjai.

Pažymėtina, kad paslauga ntsandoriai.lt veikia naudojant debesų kompiuterijos technologijas, o virtualios paslaugos svetainės tarnybinės stotys veikia Registrų centro duomenų centre, taip sumažindamos paslaugos operatoriaus veiklos sąnaudas. Tai – bene pirmasis privatus projektas valstybės įmonės sukurtame „debesyje“. Registrų centro atstovai tikisi netrukus sulaukti daugiau klientų ir spėja, kad išmėgintas naujas bendradarbiavimo su smulkiais elektroninių paslaugų kūrėjais modelis bus naudingas visiems.

„Pastarieji keleri metai įrodė, kad jauni, verslūs elektroninių paslaugų kūrėjai pasirinkę netradicines savo užmačių realizavimo formas geba sukurti stulbinamą kokybiškų ir patrauklių elektroninių paslaugų įvairovę,“ – sako bendradarbiavimą su paslaugos ntsandoriai.lt koordinavęs Arvydas Bagdonavičius, Registrų centro direktoriaus pavaduotojas. - „Atrasdami naujas Registrų centro duomenų sklaidos formas mes tikimės ne tik padėti iniciatyviems elektroninių paslaugų kūrėjams kurti savo ateitį, bet ir užtikriname geresnį visuomenės informavimą apie tikrąją padėtį nekilnojamojo turto rinkoje“.Peržiūrų skaičius: 3860
- 0

Komentarai

2013-03-26 10:49
MatasM
Sakyčiau optimistinis startuolis kalbant apie kainas už sandorių informaciją :)

Apklausa

Kaip keisis būsto kainos didžiuosiuose miestuose 2016?
Kils daugiau nei 5% (0%)
Kils iki 5% (33.33%)
Nesikeis (0%)
Kris iki 5% (33.33%)
Kris daugiau nei 5% (0%)
Neturiu nuomonės (33.33%)

Viso balsavo: 3
Visos apklausos

Dienoraščiai

12-27 11:50 SauleJakim
Juratecity.lt - Nekiln...
05-26 01:56 MatasM
NTzemelapis.lt...
02-06 21:51 MatasM
LNTPA konferencija - a...
01-14 08:43 MatasM
2014 pradžia...
12-11 12:33 MatasM
Naujas verslo centrų b...

(c) UAB "NT spekuliantai"                             Tinklalapio taisyklės Kontaktai

Sprendimas: adme
CMS: easywebmanager