LT EN
Slaptažodžio priminimas Registracija

Mūsų vartotojai

Straipsniai

2009-12-14 - Rudenį keliagubai išaugę būsto pardavimai rinkos atsigavimo dar nežada (MatasM)


Nors rudenį Lietuvos didmiesčių pirminėje būsto rinkoje pardavimai išaugo keleriopai lyginant su vasara, tačiau, analitikų nuomone, tokios tendencijos dar nereiškia jos atsigavimo. Rugsėjo-lapkričio mėnesiais Vilniuje naujos statybos butų parduota 2 kartus daugiau nei vasarą, Klaipėdoje – 4 kartus daugiau. Nepaisant to, jų kainos per 3 mėnesius toliau mažėjo iki 6 proc. Prognozuojama, kad žiemą kainų kritimas tęsis, o didžiausias jis bus ekonominės klasės segmente.

„Ruduo – tipinis būsto rinkos suaktyvėjimo periodas po vasaros mėnesių pasyvumo. Todėl pastarąjį periodą keleriopai padidėjusių pardavimų sureikšminti nereikėtų. Be sezoniškumo juos taip pat skatino lankstesnė bankų paskolų politika bei nenustojančios kristi kainos, tačiau žiemą šiuos veiksnius atsvers kitos aplinkybės – brangus šildymo sezonas, augančios elektros energijos kainos bei vis dar neatsigaunantys vartotojų lūkesčiai. Todėl tikėtis tolimesnio paklausos augimo nereikėtų“, - sako NT rinkos analizės ir konsultacijų bendrovės „Redos“ direktorius Mindaugas Juodviršis.

Pažymėtina, kad Kaune ir Klaipėdoje užfiksuotas padidėjęs rinkos aktyvumas yra apgaulingas. Nors santykinis teigiamas pokytis didelis, tačiau realių pardavimų kiekis čia minimalus - per mėnesį parduodama iki 20-ties butų. Ir nors sandorių sudaryta daugiau nei vasarą, pasiūlos ir paklausos atotrūkis išlieka labai didelis.

Naujos statybos butų kainos rudenį mažėjo visuose trijuose miestuose. Ekonominės klasės būstas Vilniuje per 3 mėnesius atpigo 5 proc. ir pasiekė vidutiniškai 3800 Lt/kv.m. kainą. Šiame segmente išliekanti didelė pasiūla bei pardavėjų konkurencija ir mažas likvidumas turėtų skatinti tolesnį kainų smukimą. Vidutinės klasės butai rudenį pigo 6 proc. ir lapkričio pabaigoje kainavo apie 5000 Lt/kv.m. Klaipėdoje prestižinės ir ekonominės klasės butai pigo apie 4 proc..

„Būsto įperkamumo indeksas, kuris priklauso nuo vidutinės klasės butų kainų vidurkio ir vidutinio atlyginimo šalyje santykio, pastaruoju metu didėjo. Kitaip tariant – kainos ir pajamų santykis šiuo metu yra pakitęs pirkėjo naudai. Tačiau paklausai įtakos tai turėjo minimaliai, vadinasi, kainos dar turėtų mažėti“, - mano bendrovės „Redos“ vadovas.

Visgi yra požymių, kad sostinėje vienas naujos statybos būsto segmentas jau pasiekė kainų „dugną“. Rudenį prestižinių butų kainos Vilniuje beveik nesikeitė, o jų pardavimai lapkričio mėnesį buvo santykinai dideli. Tai leidžia daryti prielaidą, kad šios klasės butų kainos ženkliau jau nebemažės – labiausiai prie to prisideda ribota tokio tipo būsto pasiūla.Peržiūrų skaičius: 3933
- 2

Komentarai

2009-12-14 19:29
KiauleVoras
O kodėl šildymo sezonas laikomas brangiu? Taigi Vilniuj šildymas atpigo 20-30 proc.  lyginant su 2008 metais.
2009-12-15 10:50
MindaugasJ
O kada Lietuvoj šildymo sezonas buvo pigus? :) Nelabai svarbu kiek tas šildymas ir atpigo, vistiek daugumai žmonių vien mintis apie šildymo sezoną stresą varo ir turi pakankamai įtakos gyventojų finansiniam pajėgumui bei lūkesčiams.
2009-12-15 11:01
KiauleVoras
O tai kiek turi kainuot sildymas, kad kitoje apzvalgoje rasytumet, kad jis pigus? Mes pvz. gyvenam 4 kambariu bute ir lapkriti uz sildyma mokejom 98 Lt.

Ir siaip idomu: " vistiek daugumai žmonių vien mintis apie šildymo sezoną stresą varo ir turi pakankamai įtakos gyventojų finansiniam pajėgumui bei lūkesčiams".  Ar yra kazkokios apklausos ar tyrimai, kurie pagristu sita tavo minti? Man atrodo, kad kiekvienas normalus zmogus ZINO, kad kasmet buna sildymo sezonas ir ruosiasi jam. Juk nera taip, kad vienais metais sildymo nereikia ir jis nemokamas, o kitais jau - ijungia ir reikia moket uz ji - tada gal stresas ir butu?

Gal turit pavyzdziu kaip sildymo kainos itakoja butu kainas?
2009-12-23 11:17
KiauleVoras
o kodel man niekas neatsake i mano klausima apie butu sildyma?
2009-12-23 12:37
Sapnas
KiauleVoras, niekam čia smulkmenos nerūpi. Svarbu - TRENDAS:)
2009-12-23 19:11
MatasM
Tau gali atsakyti redos.lt atstovas - jei neatsakinėja, reiškia arba nematė žinutės kol kas, nežino atsakymo, arba tiesiog tave jau ignoruoja :)
2009-12-23 19:44
KiauleVoras
Manau - teisingas variantas - nežino atsakymo. Jei žinotų - atsakytų. Visada atsako, kai žino atsakymą. 
2009-12-24 13:27
MindaugasJ
Tiesiogiai šildymo sezonas butų kainų neįtakoja, čia savaime suprantama. Tačiau kainas, o tiksliau paklausą, įtakoja pirkėjų lūkesčiai. O šildymo sezonas yra vienas iš daugelio veiksnių, įrakojančių lūkesčius. Ypač šiais laikais, kai dėl įvairių tiek objektyvių tiek subjektyvių aplinkybių prognozuoti savo namų ūkio pajamas ir išlaidas (tame tarpe ir šildymui) yra labai sudėtinga. Būtent dėl to potencialių pirkėjų lūkesčiai dėl ateities tampa dar labiau neapibrėžti, o tai savaime skatina neskubėti priimti sprendimo dėl būsto įsigijimo. Todėl mažėja paklausa, ir, kaip teigia neoklasikinė ekonomikos teorija - mažėja ir kainos.
Kaip tu sakai - kiekvienas protaujantis žino ir laukia šildymo sezono - taip, sutinku. Tačiau labai nesenos praeities pavyzdžiai puikiai iliustruoja kaip greitai viskas gali pasikeisti.
Taikos ir ramybės. Su šv. Kalėdom.

Apklausa

Kaip keisis būsto kainos didžiuosiuose miestuose 2016?
Kils daugiau nei 5% (0%)
Kils iki 5% (33.33%)
Nesikeis (0%)
Kris iki 5% (33.33%)
Kris daugiau nei 5% (0%)
Neturiu nuomonės (33.33%)

Viso balsavo: 3
Visos apklausos

Dienoraščiai

12-27 11:50 SauleJakim
Juratecity.lt - Nekiln...
05-26 01:56 MatasM
NTzemelapis.lt...
02-06 21:51 MatasM
LNTPA konferencija - a...
01-14 08:43 MatasM
2014 pradžia...
12-11 12:33 MatasM
Naujas verslo centrų b...

(c) UAB "NT spekuliantai"                             Tinklalapio taisyklės Kontaktai

Sprendimas: adme
CMS: easywebmanager