LT EN
Slaptažodžio priminimas Registracija

Straipsniai

2016-04-08 - SEB: jauni būstui skolinasi šiek tiek atsargiau, vyresni negu trisdešimties – drąsiau (MatasM)


Būsto paskolų paklausa nemažėja

Bendrovės „Būsto paskolų draudimas“ duomenimis, pernai lapkritį ir gruodį, po to, kai įsigaliojo nauji Atsakingo skolinimo nuostatai, naujų būsto paskolų vertė buvo maždaug penktadaliu mažesnė negu spalį – paskutinį mėnesį prieš naujų nuostatų įsigaliojimą.

„Kita vertus, jeigu palygsime su atitinkamu 2014 metų laikotarpiu, paskutinius du 2015 metų mėnesius naujų būsto paskolų vertė buvo 42 proc. didesnė. Tai rodo, kad būsto paskolų paklausa ir toliau didėja, o sumažėjimas pernai metų pabaigoje, palyginti su ankstesniais mėnesiais, buvo sezoninis“, – sako SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Jauni žmonės skolinasi trumpesniam laikotarpiui ir kiek mažiau

Išanalizavus SEB banko klientų, 2015 metų rugpjūtį–2016 metų sausį (tris mėnesius iki ir po nuostatų pakeitimo) sudarytų būsto paskolų sutarčių sąlygas, matyti, kad griežtesnes skolinimo sąlygas labiau pajuto jauni žmonės iki trisdešimties metų. Vidutiniškai pora metų (nuo 26 iki 24 metų) sutrumpėjo jų sudarytų būsto paskolų sutarčių trukmė, 1,5 tūkst. eurų (nuo 38,5 iki 37 tūkst.) sumažėjo vidutinė paskolos suma.

„Kaip ir buvo prognozuota, ilgiausio paskolos laikotarpio sutrumpinimas iki trisdešimties metų buvo svarbiausias būtent tiems būsto paskolų gavėjams, kurių tikėtinas darbingas amžius ilgesnis už šį laikotarpį. Gali būti, kad dėl to ir sumažėjo vidutinė naujos paskolos vertė, nes vidutinė jaunų žmonių kredito įmoka nepakito“, – sako J. Varanauskienė.

Kiti skolinasi daugiau

Naujų būsto paskolų sutarčių tyrimas taip pat parodė, kad vyresnių negu trisdešimties metų žmonių sudarytų naujų būsto paskolų vidutinė trukmė nepakito, o vidutinė perkamo būsto kaina ir mėnesio paskolos įmoka – padidėjo.

„Vyresniems negu trisdešimties ir finansiškai pajėgiems būsto paskolų gavėjams didesnę įtaką daro ne griežtesnės skolinimo sąlygos, bet drąsesnis požiūris į skolinimąsi ir geresni ateities lūkesčiai. Dėl to ateityje būsto paskolų, taip pat ir būstų paklausa, tikėtina, ir toliau didės“,– teigia J. Varanauskienė.Peržiūrų skaičius: 2498
- 0

Apklausa

Kaip keisis būsto kainos didžiuosiuose miestuose 2016?
Kils daugiau nei 5% (0%)
Kils iki 5% (33.33%)
Nesikeis (0%)
Kris iki 5% (33.33%)
Kris daugiau nei 5% (0%)
Neturiu nuomonės (33.33%)

Viso balsavo: 3
Visos apklausos

Dienoraščiai

12-27 11:50 SauleJakim
Juratecity.lt - Nekiln...
05-26 01:56 MatasM
NTzemelapis.lt...
02-06 21:51 MatasM
LNTPA konferencija - a...
01-14 08:43 MatasM
2014 pradžia...
12-11 12:33 MatasM
Naujas verslo centrų b...

(c) UAB "NT spekuliantai"                             Tinklalapio taisyklės Kontaktai

Sprendimas: adme
CMS: easywebmanager