LT EN
Slaptažodžio priminimas Registracija

Mūsų vartotojai

Straipsniai

2016-04-19 - SEB: kas antras gyventojas ir toliau mano, kad būstas ateityje brangs (MatasM)


SEB banko būsto kainų lūkesčių rodiklis rodo, kad šių metų kovą daugiau negu pusė (52 proc.) respondentų manė, kad būsto kainos per artimiausius dvylika mėnesių padidės, 11 proc., – kad sumažės, 26 proc., – kad nesikeis. Palyginti su ankstesniu laikotarpiu, matyti, kad daugiausia gyventojų ir toliau mano, kad būsto kainos ateityje kils.

Prieš tris mėnesius, kad būsto kainos didės, manė 52 proc. gyventojų, kad mažės, – 13 proc., kad bus tokios pat, – 23 procentai.

Panašūs gyventojų lūkesčiai, kai pusė jų ar kiek daugiau negu pusė tikisi būsto kainų kilimo, jau laikosi beveik metus nuo 2015 metų birželio mėnesio.

„Viena vertus, didesnių būsto kainų lūkesčius galima sieti su bendrais geresniais lūkesčiais. Kai žmonės laukia geresnės arba bent jau ne blogesnės finansinės padėties, didesnių arba bent jau stabilių pajamų, logiška, kad jie mano, jog ir būsto kainos galėtų didėti. Tuo tarpu naujausi statistiniai duomenys rodo, kad būstas vidutiniškai brangsta šiek tiek lėčiau, negu didėja vidutinis darbo užmokestis“, – sako Julita Varanauskienė, SEB banko šeimos finansų ekspertė.

Būsto kainų kilimo Lietuvoje per ateinančius 12 mėnesių kiek dažniau tikisi kaimų ir mažesnių miestų gyventojai (58 proc.), o didmiesčių gyventojai dažniau negu kiti nurodo, kad būsto kainos liks tokios pat (30 proc.).

„Jau keletą metų stebime, kad šalies sostinėje kainos pamažu kyla, o likusioje Lietuvos dalyje ryškesnių pokyčių nematyti – kainos arba nedidėja, arba būsto rinka yra tiesiog sustingusi. Gali būti, kad mažesnių miestų ar kaimų gyventojai nuomonę susiformuoja girdėdami žinias apie kainų pokyčius sostinėje“, – sako J. Varanauskienė.

Gyventojų apklausą apie būsto kainų lūkesčius Lietuvoje SEB banko užsakymu atliko bendra Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų bendrovė „Baltijos tyrimai“ 2016 metų kovo mėnesį. Iš viso apklausti 1 037 Lietuvos gyventojai, kurių amžius 15–74 metai, iš 122 vietovių. Tokios imties rezultatų paklaida neviršija 3 procentų.

Kaip pastaruoju metu kilo gyventojų lūkesčiai dėl būsto kainų

* Likusi dalis respondentų nurodė, kad neturi nuomonės
Šaltinis SEB banko būsto kainų lūkesčių rodiklisPeržiūrų skaičius: 3843
- 0

Apklausa

Kaip keisis būsto kainos didžiuosiuose miestuose 2016?
Kils daugiau nei 5% (0%)
Kils iki 5% (25%)
Nesikeis (0%)
Kris iki 5% (25%)
Kris daugiau nei 5% (25%)
Neturiu nuomonės (25%)

Viso balsavo: 4
Visos apklausos

Dienoraščiai

12-27 11:50 SauleJakim
Juratecity.lt - Nekiln...
05-26 01:56 MatasM
NTzemelapis.lt...
02-06 21:51 MatasM
LNTPA konferencija - a...
01-14 08:43 MatasM
2014 pradžia...
12-11 12:33 MatasM
Naujas verslo centrų b...

(c) UAB "NT spekuliantai"                             Tinklalapio taisyklės Kontaktai

Sprendimas: adme
CMS: easywebmanager