LT EN
Slaptažodžio priminimas Registracija

Straipsniai

2009-07-16 - Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos pirminės daugiabučių rinkos apžvalga (2009.06) (MatasM)


I. Pasiūla

Birželio mėnuo pirminėje daugiabučių rinkoje mažai kuo skyrėsi nuo ankstesnių mėnesių. Pasiūla mažėja visuose miestuose, tik skirtingais tempais. Vilniuje ir Kaune, kaip rodo statistiniai duomenys, naujų objektų nebesiūloma jau kurį laiką. Pasiūla senka dėl, nors ir sumažėjusių, tačiau stabilių pardavimų.

Klaipėdoje situacija kiek kitokia, nes rinkoje buvo pasiūlyti keletas projektų jau prasidėjus aiškiai rinkos korekcijai. Tai tik padidino konkurenciją tarp rinkos žaidėjų. Tad pasiūla vis atsistatydavo ir tebelieka beveik aukščiausiame taške. Pasiūlą gali dar labiau padidinti galimas vieno ar kelių stambių projektų užbaigimas ir pristatymas 2010 m. Klaipėdoje yra keletas beveik pastatytų objektų, tačiau rinkoje jie iki šiol nepasiūlyti, nes vystytojai siekia iki to laiko baigti parduoti butus anksčiau pristatytuose projektuose.


 II. Paklausa

Butų realizacija (pardavimai ir rezervacijos), nors ir sumažėjusi, tačiau išlieka stabili. Vilniuje birželį ji siekė apie 70 butų, Kaune – apie 20, Klaipėdoje – iki 10 butų per mėnesį.Birželio mėnesio NT siūlančių interneto svetainių lankomumo duomenys taip pat rodo, kad susidomėjimas nekilnojamuoju turtu išlieka santykinai didelis, net nepaisant vasaros sezono. Tiesa, bent jau kol kas, šis susidomėjimas dažniausiai nevirsta NT sandoriais. Veikiausiai tą lemia ne tiesiogiai su NT susiję rodikliai (pvz. kainos), bet kiti ekonominiai bei socialiniai faktoriai: nepalankios paskolų išdavimo sąlygos bankuose, makroekonominės tendencijos (augantis nedarbas, atlyginimų mažėjimas, gyventojų lūkesčiai), pasauliniai procesai (didžiųjų pasaulio ekonomikų būklė, kurių atsigavimas turėtų tapti pozityviu signalu).III. Kainos

Gyvenamųjų butų kainų tendencijos taip pat nesikeičia – jos ritasi žemyn. Įdomesnė šiuo atžvilgiu tik Klaipėdos rinka, kurios kainų lygis ilgą laiką buvo santykinai aukštas dėl pernelyg mažos pasiūlos, o šiuo metu ženkliai krenta dėl rinkos sąstingio ir didelės konkurencijos. Panašu, kad tai dar gali būti ne dugnas, nes ir dabartinės kainos nevilioja pirkėjų, o pardavimų apimtys išlieka mažiausios tarp trijų didžiųjų miestų.IV. Išvados ir prognozės

Šiuo metu gyvenamųjų butų (daugiabučių pirminėje rinkoje) rinkos atsigavimo ženklų nematyti. Blogiausia situacija išlieka Klaipėdoje. Tą patvirtina ir ypač aktyvi konkurencija tarp butų pardavėjų, kurie beveik neskelbia kainų internete, daugelis slepia ir parduotų butų skaičių. Vilniuje ir Kaune to nepastebėta.

Kalbant apie gyvenamojo NT perspektyvas, daugelis analitikų bei rinkos ekspertų prognozuoja, kad vasaros sezonas – tik laikina kainų kritimo stotelė, o rudenį ir žiemą turėtume išvysti antrąją kainų kritimo bangą. Šių prognozių pagrįstumą patvirtina augantis nedarbas bei neprasidedantis pasaulinės ekonomikos atsigavimas. Visgi vasarą didelių pokyčių rinkoje neturėtų įvykti, ji veikiausiai išliks stabili.

Peržiūrų skaičius: 6280
- 5

Komentarai

2009-07-17 00:04
KiauleVoras
Atsiprasau, ar galite kas nors paaiskinti, kokias isvadas galima pasidaryti is grafiku "pasiula pagal objektu baigtuma"? Tai kad Klaipedoje 62 proc. pasiulos statomuose namuose, o Vilniuje tik 36 proc.? Tai cia kur geriau?
2009-07-17 07:43
andriuz
Man siandie ryte kotai sunku su matematika :)
Jei butu yra ~3000 Vilniuj o parduodam po 70 per men. Kiek laiko truks isparduot visus.

2009-07-17 09:59
MatasM
vorai - parodo, kiek spekuliacinų objektų yra rinkoje, t.y. kurie dar tik planuojami. Kurie objektai pirkėjam patrauklesni - pastatyti ar statomi. Jei tau neįdomu - nekreipk dėmesio.

Andriau - ilgai truks. Bet esmė ta, kad naujos pasiūlos nėra. Kažkuriame pasiūlos taške turėtų rinka sukrusti - t.y. arba kainos sustos kritusios, arba atsiras naujos pasiūlos, arba atsigaus pakalusa, nes butų pasiūloje jau bus ženkliai sumažėję :) Įdomu bus stebėti grafikus.
2009-07-19 19:16
andriuz
 As kazkakaip abejoju paklausos atsiradimu...

Nebent kaina ZYMIAI nukristu, ar ekonomika stebuklingu budu atsigautu... Nejudant nei kainom, nei ekonomikai i virsu vegetuosim iki kito rudens tikrai...
2009-07-20 21:13
KiauleVoras
Matai, ačiū už paaiškinimą, bet vistiek nelabai supratau. Ar tai reiškia, kad Vilniuje patrauklesni objektai statomuose namuose (nes jų likę tik 36 proc.) ar atvirkščiai jų - 36 proc., nes jie nepatrauklūs?
2009-07-20 21:47
MatasM
Apie patrauklumą gali šnekėti tik tie, kurie turi daugiau informacijos, t.y. duomenų bazę, kurią turi NTspekuliantai.lt :) Dabar šie pyragai daugiau parodo, kad statybų naujų nepradedama ir NT rinka tampa sveikesnė. Gyventojai galės rinktis būstą nebe iš brėžinių, o jau iš pastatytų butų. Taip bus išvengta ir atvejų, kad žmonės, kurie sumokėjo avansus už butus, vėliau lieka musę kandę dėl stačiusios kompanijos bankroto.
2009-07-20 21:53
KiauleVoras
Betgi Klaipėdoje tokiu atveju - daugiau nei 60 proc. pasiūlos statomuose objektuose, kurie gali būti taip ir nebaigti. Tai reikia daryt išvadą kad sveikiausia rinka Vilniuje, čia statomuose tik 36 proc? T.y. kuo daugiau objektų pastatytuose namuose, tuo rinka "brandesnė"?
2009-07-20 22:45
MatasM
Klaipėdoje daug objektų ant pabaigimo ribos :) Dėl brandumo - bent jau aš taip vertinu rinka :)

Apklausa

Kaip keisis būsto kainos didžiuosiuose miestuose 2016?
Kils daugiau nei 5% (0%)
Kils iki 5% (33.33%)
Nesikeis (0%)
Kris iki 5% (33.33%)
Kris daugiau nei 5% (0%)
Neturiu nuomonės (33.33%)

Viso balsavo: 3
Visos apklausos

Dienoraščiai

12-27 11:50 SauleJakim
Juratecity.lt - Nekiln...
05-26 01:56 MatasM
NTzemelapis.lt...
02-06 21:51 MatasM
LNTPA konferencija - a...
01-14 08:43 MatasM
2014 pradžia...
12-11 12:33 MatasM
Naujas verslo centrų b...

(c) UAB "NT spekuliantai"                             Tinklalapio taisyklės Kontaktai

Sprendimas: adme
CMS: easywebmanager