LT EN
Slaptažodžio priminimas Registracija

Mūsų vartotojai

Straipsniai

2009-06-05 - Vilniaus pirminė daugiabučių rinka - 2009 05 (MatasM)


Vilniuje butų pirminėje rinkoje stabiliai mažėja

Prasidėjusi nekilnojamojo turto rinkos korekcija privertė vieną plėtotoją po kito persvarstyti savo planus dėl naujų objektų plėtojimo. Kai kurie objektai, buvę pardavimuose, tačiau dar nepradėti statyti, buvo sustabdyti. Dabar pasiūloje esantys butai yra pasiskirstę taip: planuojami objektai sudaro tik 4% visos rinkos, statomi - 36%, jau pastatyti - 60%.Iš grafiko matome, kad Vilniaus būsto rinkai nėra siūloma naujų objektų. Rinkoje nebepasirodo naujos pasiūlos, kas aiškiai matosi grafike. Vis dažniau pasitaiko, kad sustabdomos objektų statybos jau pradėtuose plėtoti objektuose. Pagrindinės priežastys - nebuvo gauta tolesnio finansavimo iš banko, kompanijų bankrotai.
Pasiūlos lyderiai: "HANNER" AB (~250), "Statybų vystymo grupė" UAB (Ranga IV) (228), "Sostinės Būstai" UAB (153).Pasiūlos perspektyvos pirminėje rinkoje artimiausiu laikotarpiu nesikeis – vyks tolesnis stabilus mažėjimas. Vargu, ar bankai finansuos visiškai naujų objektų statybas, kol neišsiparduos nusavinto nekilnojamojo turto, tad vienintelis variantas, kad pasirodys investuotojai, kurie investuos nuosavas lėšas nesiskolindami iš bankų. Bet klausimas, ar bus tokių drąsuolių, kurie norės investuoti šalyje, kurioje ekonomikos nuosmukis yra vienas didžiausių Europoje, „kabo“ devalvacijos grėsmė, didėja nedarbas ir mažėja gyventojų pajamos.


Paklausa nerodo atsigavimo ženklų

Parduotų ir rezervuotų butų kiekis beveik pasiekė antirekordą nuo to laiko, kai Ntspekuliantai.lt pradėjo sekti Vilniaus daugiabučių pirminę rinką (2006 02). Panašu, kad agentūrų ir statytojų lūkesčiai neišsipildė, jog šiltesni orai paskatins Lietuvos gyventojus aktyviau pirkti/rezervuoti butus ir bus šioks toks atšokimas, kaip kad dabar matome akcijų biržoje.Kolegų aruodas.lt statistika rodo, kad pas juos tinklapio aktyvumas peržiūrų atžvilgiu yra aukščiausiame taške per visą laiką, kiek sekama ši statistika:Išvada – susidomėjimas yra didelis, tačiau lūkesčiai, kad būsto kainos dar koreguosis žemyn, nugali norą įsigyti būstą dabar. Tad jei nebus kažkokių reikšmingesnių įvykių Lietuvos ekonominiame (lito devalvacija, bankų griūtis) ir politiniame (valdžios kaita) gyvenime, paklausa turėtų išlikti panašiame lygyje ir kitą mėnesį.
Paklausos lyderiai: "MG Valda" UAB (14), "EIKA" UAB (10), "Pavasaris" UAB (8). Anti-paklausos lyderis: "Statybų vystymo grupė" UAB (Ranga IV) su savo projektu „Perkūnkiemis“ (-13 – buvo atsiimtos rezervacijos).


Kainos žemyn

Tendencijos nesikeičia: kainos butų pasiūloje juda toliau žemyn. Nuo piko (2007 12) pasikoreguota -17%.Sveika logika sako, kad jei butų neperka esant dabartinėms kainoms, reiškia, jos yra per aukštos. Tačiau žinant, kad bankai šiuo metu reguliuoja pirminės rinkos butų kainas ir jos daugelyje projektų pasiekė savotišką dugną (bankai nenuleidinėja žemiau savo nusistatytų galimų nuostolių ribos), didesnių korekcijų reikės palaukti. Panašu, kad šiuo metu bankai dar nėra apsisprendę, ar fiksuoti nuostolius leidžiant projektų plėtotojams nuleisti būsto kainas, ar pamažu išsipardavinėti už dabartines. Kol kas bankų atstovai šneka, kad jie nėra suinteresuoti „nužudyti“ rinkos smukdydami kainas. Tačiau švedų valdžia šneka, kad per ankstesnę jų krizę vykdyta politika išsiparduodant nekilnojamą turtą nuleidžiant kainas buvo ganėtinai sėkminga, kas reiškia, kad ją reiktų taikyti vėl. O kadangi švedų bankai klauso savo valdžios dėl teikiamos finansinės paramos, fejerverkus visgi galime išvysti.


Kas laukia birželį?

Toliau mažėjanti pasiūla, pamažu besileidžiančios kainos, išliekantys stabilūs butų realizacijos tempai ir su Kubiliaus pagalba ateisianti krizės pabaiga birželio 21 :)

Peržiūrų skaičius: 4536
- 5

Apklausa

Kaip keisis būsto kainos didžiuosiuose miestuose 2016?
Kils daugiau nei 5% (0%)
Kils iki 5% (33.33%)
Nesikeis (0%)
Kris iki 5% (33.33%)
Kris daugiau nei 5% (0%)
Neturiu nuomonės (33.33%)

Viso balsavo: 3
Visos apklausos

Dienoraščiai

12-27 11:50 SauleJakim
Juratecity.lt - Nekiln...
05-26 01:56 MatasM
NTzemelapis.lt...
02-06 21:51 MatasM
LNTPA konferencija - a...
01-14 08:43 MatasM
2014 pradžia...
12-11 12:33 MatasM
Naujas verslo centrų b...

(c) UAB "NT spekuliantai"                             Tinklalapio taisyklės Kontaktai

Sprendimas: adme
CMS: easywebmanager