LT EN
Slaptažodžio priminimas Registracija

Mūsų vartotojai

Straipsniai

2012-12-27 - Vilniuje butai inovatyviuose projektuose beveik 2 kartus likvidesni (MatasM)


2012 m. gruodžio 17 d. Vilnius. „Inreal valdymas“ analitikų duomenimis Lietuvoje daugiausiai statoma daugiabučių namų be modernių sprendimų, tačiau pastaruoju metu daugėja inovatyvių projektų. Vilniaus gyventojai yra linkę pirkti modernesnius butus – jie beveik 2 kartus likvidesni. Tuo tarpu kainos skirtumas nėra didelis – butai inovatyviuose daugiabučiuose yra vos 5-10 proc. brangesni.

„Sostinėje, kur inovatyvių daugiabučių vystoma daugiausia, pastebimas ryškus tokių projektų sandorių skirtumas lyginant su rinkos vidurkiu“, - teigia „Inreal valdymas“ Konsultacijų ir analizės departamento vadovas Arnoldas Antanavičius. Pasak jo, kiekvienam Vilniuje vystomam projektui vidutiniškai per mėnesį tenka apie 1,2 parduoto buto, bet inovatyvių daugiabučių pardavimo vidurkis siekia apie 2,15 buto, o pastatuose su mažiau nei dviem moderniais sprendimais – vidutiniškai tik apie 1,1. Taigi, inovatyvūs projektai pastaruoju metu yra beveik 2 kartus likvidesni.

Anot „Inreal valdymas“ analitikų, iš maždaug 100 jau pastatytų ar dar tebevystomų daugiabučių Vilniuje tik 10 yra įdiegę daugiau nei vieną inovatyvų sprendimą. Pagrindinė to priežastis – rinka dar nėra visiškai atsigavusi po stipraus nuosmukio krizės metais, ir daugeliu atveju vystytojai siekia kuo mažesnėmis sąnaudomis realizuoti projektus, tad inovatyvūs sprendimai atidedami ateičiai. „Kita vertus, gyvenamojo nekilnojamojo turto rinkos tendencijos yra labai aiškios – modernaus būsto paklausa nuosekliai auga“, - teigia A. Antanavičius.

Analizuojant pagal klases, matyti, jog sostinėje daugiausiai modernių projektų vystoma vidutinės klasės segmente. Tuo tarpu kituose Lietuvos miestuose inovatyvių projektų apskritai beveik nevystoma. Dažniausiai projektuose diegiami šie modernūs sprendimai: rekuperacinė vėdinimo sistema, saulės baterijos ar kolektoriai, drėgmės jutikliai, ventiliuojami fasadai, nuotolinė šildymo kontrolės sistema, šildymo duomenų nuskaitymas iš apskaitos prietaisu, centrinė dulkių siurbimo sistema, stiklai dengti specialia saulės spinduliuotę mažinančia plėvele, surenkamas lietaus vanduo žolės laistymui ir kt.Peržiūrų skaičius: 2698
- 0

Apklausa

Kaip keisis būsto kainos didžiuosiuose miestuose 2016?
Kils daugiau nei 5% (0%)
Kils iki 5% (33.33%)
Nesikeis (0%)
Kris iki 5% (33.33%)
Kris daugiau nei 5% (0%)
Neturiu nuomonės (33.33%)

Viso balsavo: 3
Visos apklausos

Dienoraščiai

12-27 11:50 SauleJakim
Juratecity.lt - Nekiln...
05-26 01:56 MatasM
NTzemelapis.lt...
02-06 21:51 MatasM
LNTPA konferencija - a...
01-14 08:43 MatasM
2014 pradžia...
12-11 12:33 MatasM
Naujas verslo centrų b...

(c) UAB "NT spekuliantai"                             Tinklalapio taisyklės Kontaktai

Sprendimas: adme
CMS: easywebmanager