LT EN
Slaptažodžio priminimas Registracija

Mūsų vartotojai

Dienoraščiai

2009-01-23 03:02 - OREM straipsniukas (MatasM)


OREM prognozė: kas laukia nekilnojamojo turto rinkos 2009 metais?
Kas gali būti optimistiško šioje situacijoje?

1. Rinkoje tebėra pinigai, kurie buvo uždirbti 2002-2007 metais. – „dalis pinigų jau iškeliavo į užsienį. Šiuo metu ypač sparčiai užsieniečiai atitraukia savo kapitalą. O daugelis vietinių „indėnų" ką uždirbo - tą pravalgė, nes galvojo, kad geri laikai tęsis amžinai."

2. Dalis gyventojų turi sukaupę atsargų. – „jei tos atsargos bus nejudinamos, ekonomika tiesiog sustos, verslas „užsilenks"."

3. Nėra skaičiuojami emigrantų pinigai. – „iš kur? JAV, DB, Ispanija, Airija – labiausiai pamėgtos emigrantų šalys išgyvena ne geriausius laikus, kaip ir patys emigrantai."

4. Lietuviai turi didelį atsparumą krizėms. – „ką čia turėjo galvoje?"

5. Padidėjęs lietuvių verslumas. – „tikėkimės, kad daugelis bandys pasinaudoti krize, kad įeiti į rinką su neprasiskolinusiomis kompanijomis ir pakeisti senąsias."

6. Vėl padidės Lietuvos konkurencinis pranašumas dėl sumažėjusios darbo išteklių kainos. – „tik užmirštama, kad daugelis šalių, kur pagrinde eksportuojame, patiria tą patį. Negana to, dar kai kurios ir devalvavo savo valiutą, kas padės konkurencinėje kovoje."

7. Skirtingai nei po 1991-1993 ar 1998 metų krizių, stabilesnė padėtis išliks žemės ūkyje ir mažesniuose miestuose. – „mažesniuose miestuose dažniausiai pas mus tupi viena stambi gamybos kompanija, kuri suteikia didelei daliai miestelių gyventojų darbo vietas. Dabar įsivaizduokim, kad bus miesteliuose, jei tos kompanijos uždaro veiklą, o tokių tikrai bus."

8. Iki 2013-2015 m. Lietuva tebegaus Europos Sąjungos paramą. – „YES!"Komentarai

2009-01-23 09:01
KiauleVoras
Pridėčiau prie viso to, kad gerai, kad palūkanų EURIBORAS šiais laikais labai žemas. Neįsivaizduoju, kas galėtų dėtis rinkoje, jei EURIBORAS laikytusi toks koks prieš metus ar anksčiau. Žemos palūkanos dar leidžia krizės metu kažkiek išsilaikyti ir neatiduoti savo butų antstoliams. Nes jei prie pirminės rinkos problemų prisidėtų nemokių skolininkų turto banga - va čia tai festivalis būtų.
2009-01-23 10:33
Dainora
Perskaičiusi antraštę, pagalvojau - maladec OREM, stengiasi įpūsti optimizmo, kurio dabar taip reikia! Bet pradėjau skaityt, ir žiūriu, kad negaliu sutikti nei su vienu teiginiu, išskyrus su galbūt paskutiniuoju, nes nesuprantu, ką jis reiškia. Struktūrinę ES paramą (tai stambiausia dalis) šalys gauna tol, BVP gyventojui jose yra mažesnis nei 75% ES vidurkis. Tai jei OREM tikisi, kad per 5-7 metus pasieksim šitą lygį, tai valio :)

KiauleVoras, EURIBORas nukrito, bet bankai maržas pasididino.
2009-01-23 19:31
KiauleVoras
Dainora, manau nesupratai, ką parašiau. Aš rašiau ne apie tuos, kurie DABAR ima paskolas (nes su jais ir taip viskas aišku), o apie tuos kurie ANKSČIAU paėmė jas (pvz. 2007 metais) ir dabar turėtų malonumą jas "aptarnauti" prie aukštų palūkanų. Juk depresija rinkoje prasideda ne tada, kai nauji nebegali pirkti, o kai "seni" pirkėjai nebegali išlaikyti anksčiau nupirkto būsto. Skaityk atidžiau.
2009-01-24 17:40
Dainora
KiauleVoras, ačiū, kad sukonkretinai :) Nepamiršk, kad buvo tokių, kurie užfiksavo aukštą Euriborą. Ir be to, pasiskolinę eurais dar prisiėmė didelę valiutos riziką. Taigi, džiūgauti dar vienareikšmiškai per anksti - mano tokia nuomonė.

O pateikta depresijos samparta įdomi.... Nors ir labai glaudžiai ekonomika susijusi su NT, ne kiekviena depresija juk prasideda tada, kai bankrutuoja daug būsto paskolas pasiėmusių. Paskaityk apie Didžiąją Depresiją - NT burbulo tada nebuvo, kainos netgi krito keletą metų prieš krizę. Nebuvo ir didelių defaultų, o depresija visgi įvyko dėl kitų priežasčių. Taigi daugiau konkretumo ir nereikes kaltinti savo diskusijų kolegų atidumo stoka ;)

Apklausa

Kaip keisis būsto kainos didžiuosiuose miestuose 2016?
Kils daugiau nei 5% (0%)
Kils iki 5% (33.33%)
Nesikeis (0%)
Kris iki 5% (33.33%)
Kris daugiau nei 5% (0%)
Neturiu nuomonės (33.33%)

Viso balsavo: 3
Visos apklausos

Dienoraščiai

12-27 11:50 SauleJakim
Juratecity.lt - Nekiln...
05-26 01:56 MatasM
NTzemelapis.lt...
02-06 21:51 MatasM
LNTPA konferencija - a...
01-14 08:43 MatasM
2014 pradžia...
12-11 12:33 MatasM
Naujas verslo centrų b...

(c) UAB "NT spekuliantai"                             Tinklalapio taisyklės Kontaktai

Sprendimas: adme
CMS: easywebmanager