LT EN
Slaptažodžio priminimas Registracija

Mūsų vartotojai

Diskusijos

Visos diskusijos -> Lietuva -> Gyvenamosios statybos rinka

2009-01-07 12:33 - Gyvenamųjų pastatų kokybė (MatasM)


Šioje temoje bus galima reikšti savo atsiliepimus dėl naujos statybos pastatų kokybės. Jei kas įsigijote būstą (butą ar namą), parašykite savo atsiliepimus apie kokybę. Šioje temoje stengsimės sekti ir žiniasklaidoje pasirodančius straipsnius liečiančius šią temą.

Primenu, kad tinklapyje yra skyrius PROJEKTŲ SUVESTINĖ, kuriame yra Lietuvos gyvenamieji ir komerciniai objektai. Prie kiekvieno objekto taip pat galima parašyti savo komentarąKomentarai

1  |  2
2013-01-02 09:19
MatasM
Vilniuje butai inovatyviuose projektuose beveik 2 kartus likvidesni
„2012 m. gruodžio 17 d. Vilnius. „Inreal valdymas“ analitikų duomenimis Lietuvoje daugiausiai statoma daugiabučių namų be modernių sprendimų, tačiau pastaruoju metu daugėja inovatyvių projektų. Vilniaus gyventojai yra linkę pirkti modernesnius butus – jie beveik 2 kartus likvidesni. Tuo tarpu kainos skirtumas nėra didelis – butai inovatyviuose daugiabučiuose yra vos 5-10 proc. brangesni.“
Visą apžvalgą galite rasti ČIA.
2013-11-14 08:55
MatasM
Savo būstu patenkinti 85% namų ūkių
"Pernai savo būstu patenkinti buvo 85% namų ūkiai, parodė Lietuvos statistikos departamento pajamų ir gyvenimo sąlygų tyrimas."
2014-01-24 10:38
MatasM
D. Dargis. 2021 metai: butai brangs 25 proc., o šildymas bus nemokamas?
"Būsto kainos pastaruosius metus po truputį kyla: pirmiausia dėl atsitiesiančios ekonomikos ir gerėjančių pirkėjų lūkesčių. Ekonomikos pokyčius prognozuoti sudėtinga, tačiau patvirtinta Europos Sąjungos (ES) direktyva leidžia tikėtis, kad nuo 2014 metų butų kainos pradės augti dėl aukštesnių technologinių reikalavimų naujiems pastatams. Žinoma, gyventi naujos statybos namuose bus pigiau."
2014-04-04 09:09
MatasM
Šildymo kaina gali skirtis iki keliolikos kartų
"Vienas dažniausių klausimų, kuriuos pastaraisiais metais užduoda būsto pirkėjai yra šildymo kainos. Šildymo sąskaita kartais tampa svaria priežastimi keisti gyvenamąją vietą. Įmonės „Eika“ skaičiavimai rodo, kad šildymo kaina analogiško dydžio butuose naujos ir senos statybos namuose gali skirtis iki keliolikos kartų."
2014-04-25 09:28
MatasM
Visiems naujiems daugiabučiams bus privaloma A energinė klasė
"Nuo 2016 m. visi nauji daugiabučiai turės būti statomi A energinės klasės. Šiandien tokio būsto statybos brangesnės maždaug 15%."
2014-06-30 08:37
MatasM
Buto vertę lemia paklausa, o ne amžius
"Perkant butą kaip ilgalaikę investiciją tikimasi, kad jo vertė augs. VŽ teiravosi nekilnojamojo turto (NT) specialistų, kaip daugiabučio amžius ilgalaikėje perspektyvoje lemia būsto vertę, ar ji gali nukristi per 10–20 metų dėl pastato nusidėvėjimo. Šiuo metu maždaug pusė Vilniaus daugiabučių yra senesni nei 30 metų, o kiek daugiau nei dešimtadalis perkopę 50 metų.
2014-09-21 13:16
MatasM
Ar keisis lietuvių prioritetai: ekonomiškumas ir sveikesnė namų aplinka taps svarbesni už būsto kainą?
"Lietuvoje pamažu dygsta A energinės klasės daugiabučiai. Nors tokių namų vos keli ir jie nesudaro net 1 proc. visos naujos statybos namų rinkos, tačiau diskusijų visuomenėje apie jų privalumus ir trūkumus netrūksta. Būsto kokybė vis dažniau vertinama pagal energines pastato sąnaudas, o ne vien pagal pastato sandarumą, konstrukcijos tipą ar šiltinimo medžiagų storį."
2015-03-15 18:17
MatasM
MatasM redagavo šią žinutę 2015-03-15 19:14:36
A klasės daugiabučiai: kalbų daug, o statybos nejuda
"Nors susidomėjimas A energinės klasės būstu auga, Lietuvoje kol kas pastatyti tik 4 tokio tipo daugiabučiai. Pirmasis iškilo 2012 metais, o praėjusiais metais atsirado dar trys. Visi jie pastatyti Vilniuje – Bajoruose ir Santariškėse dviejų didžiųjų nekilnojamojo turto plėtotojų."

Surašė balus naujiems Vilniaus daugiabučiams
"Naujai pastatytų daugiabučių energinis efektyvumas gali skirtis kone du kartus, ekologiškumas jau atsispindi ne vien NT vystytojų rinkodaroje, o inžineriniai sprendimai, anot ekspertų, dar gana žemo lygio."
2015-08-14 12:00
MatasM
6 patarimai pirmojo būsto pirkėjams: ką žinoti, kad vėliau netektų gailėtis?
"Pirmojo būsto pirkimas – viena svarbiausių gyvenimo investicijų. Prieš įsigijant svarbu ne tik tinkamai įvertinti savo finansines galimybes, bet ir apie perkamą būstą gauti kuo daugiau informacijos."
2015-09-27 13:55
MatasM
Būsto vieta ar kokybė: koks lietuvių prioritetas?
"Turėdami galimybę rinktis – senas dviejų kambarių butas Vilniaus senamiestyje ar tiek pat kainuojantis naujas trijų kambarių butas miegamajame rajone – dauguma lietuvių (64 proc.) pasirinktų pastarąjį variantą. Kitaip tariant, Pilaitė ar Jeruzalė žmonėms atrodytų patraukliau nei Senamiestis, Užupis ar Žvėrynas. Nors didžioji dalis lietuvių nurodė, jog ieškodami gyvenamosios vietos, prioritetą teiktų būsto vietai. Tą parodė nekilnojamojo turto plėtros įmonės „Eika“ ir nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt apklausa."
2015-12-21 10:49
MatasM
A energinės klasės statinių bumo dar teks palaukti
"Reikalavimas statyti A energinio efektyvumo klasės namus atidėtas iki kitų metų lapkričio. Be to, nuo kitų metų pradžios šią klasę statytojams pasiekti bus kiek lengviau, nes Aplinkos ministerija supaprastino reikalavimus."
2016-02-12 23:21
MatasM
Kuo skundžiasi naujos statybos butų gyventojai? Specialisto patarimai
“Ilgai ieškoti buto, jį nusipirkti, o tada apstatyti baldais – tik pirmieji iššūkiai, su kuriais tenka susidurti naujo būsto savininkams. Nekilnojamojo turto specialistų teigimu, didžiausi iššūkiai ir problemos naujakurių laukia vėliau. Dalį jų galima išspręsti, laikantis nekilnojamojo turto (NT) plėtotojo priežiūros taisyklių, kurios pateikiamos buto pase, kitą dalį – naudojantis butui suteiktomis garantijomis. Deja, apie šias garantijas žino ne visi.”
2016-04-19 21:39
MatasM
MatasM redagavo šią žinutę 2016-04-19 21:52:58
Lietuvoje daugėja energiškai taupių pastatų
"Per pirmąjį šių metų ketvirtį šalyje užregistruota daugiau energiškai taupių pastatų negu per tą patį praėjusių metų laikotarpį, praneša Aplinkos ministerija."

Kuo skiriasi įprasti ir protingi namai?
"Pasišildyti vakarienę nuotoliniu būdu, grįžtant namo po darbų. Užsikaisti arbatos, nepakylant nuo sofos ir žiūrint mėgstamą filmą. Arba rinktis įprastą variantą: šildytis vakarienę, įžengus pro namų duris, ar pakilti nuo sofos ir nueiti iki virdulio. Kas patogiau – gyvenimas su protingų namų sistemomis ar įprastuose namuose – renkasi būsto pirkėjas. Nekilnojamojo turto (NT) ekspertai prognozuoja, kad po 10–15 metų daugelyje naujų būstų Lietuvoje bus įrengtos protingų namų sistemos."
2016-05-08 11:52
MatasM
MatasM redagavo šią žinutę 2016-05-08 12:07:57
Ką naujakuriai turi žinoti apie automobilių stovėjimo aikšteles? Kuo pasirūpinti anksčiau: automobiliu ar jo stovėjimo vieta?
"Nusipirkti ir įsirengti butą – tik pirmas žingsnis patogaus gyvenimo link. Įsikėlę į naujus namus, automobilį vairuojantys naujakuriai dažnai susiduria su klausimu – kur statyti transporto priemonę? Tiek Vilniuje, tiek kituose didžiuosiuose šalies miestuose automobilių stovėjimo vietų šalia daugiabučių vis labiau trūksta. Ieškodami išeities, gyventojai įsigudrina transporto priemones laikyti ant vejų ar šaligatvių, taip pažeisdami kelių eismo taisykles."

Kokių butų gyventojai ieško šiandien?
"Nors naujų butų pasiūla Vilniuje auga, parduoti kokybišką būstą nėra sudėtinga, skelbia nekilnojamojo turto valdymo ir plėtros bendrovė „MG Valda“. Tiesa, bendrovės atstovai atkreipia dėmesį, kad butų pirkimo procesas tapo žymiai ilgesnis, o gyventojų reikalavimai butams – taip pat pasikeitė."

Tyrimas: kas ketvirtas šalies gyventojas nepatenkintas nuosavu būstu
"Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų (59 proc.) turi įsigiję nuosavą senos statybos butą arba kotedžą, penktadalis (19 proc.) gyvena šeimos nariams ar giminaičiams priklausančiame būste, o dar 14 proc. šalies gyventojų būstą nuomojasi, rodo „Swedbank“ užsakymu atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa. Ketvirtadalis šalies gyventojų, gyvenančių nuosavame būste, norėtų jį pakeisti, bet tik labai maža dalis (6 proc.) ketina tai padaryti netolimoje ateityje."
2016-06-09 21:24
MatasM
Naujakurių dilema: samdyti pastatus prižiūrinčią įmonę ar steigti bendriją?
„Naujos statybos būstą įsigiję gyventojai sprendžia ne tik įrengimo ar daiktų pervežimo klausimus, bet ir renkasi, kas prižiūrės pastatą – namo administratorius ar gyventojų bendrija.”
1  |  2

Apklausa

Kaip keisis būsto kainos didžiuosiuose miestuose 2016?
Kils daugiau nei 5% (0%)
Kils iki 5% (25%)
Nesikeis (0%)
Kris iki 5% (25%)
Kris daugiau nei 5% (25%)
Neturiu nuomonės (25%)

Viso balsavo: 4
Visos apklausos

Dienoraščiai

12-27 11:50 SauleJakim
Juratecity.lt - Nekiln...
05-26 01:56 MatasM
NTzemelapis.lt...
02-06 21:51 MatasM
LNTPA konferencija - a...
01-14 08:43 MatasM
2014 pradžia...
12-11 12:33 MatasM
Naujas verslo centrų b...

(c) UAB "NT spekuliantai"                             Tinklalapio taisyklės Kontaktai

Sprendimas: adme
CMS: easywebmanager